Můj příběh

OD OVEČEK K VÝROBKŮM

Ahoj, jmenuji se Wendy a jsem ráda, že jste zavítali na mé stránky.

Od malička mě bavilo tvořit. Prý jsem si ani neuměla hrát, ale pořád jsem něco vyráběla.

Tvůrčí neklid, jak to sama nazývám, mi zůstal i nadále. Mám neustálou potřebu stále něco vytvářet. S manželem Tomášem a dvěma dospívajícími dětmi Mariankou a Mikulášem obhospodařujeme menší stateček v Chlumečku u Křemže, kde je stále co dělat.


Protože ke stavení patří i docela velká zahrada, kterou není možné sekat sekačkou, pořídili jsme si už před dvaceti lety na spásání trávy pár oveček a dvě lamy. A tady to vše začalo...

V televizi jsem viděla pořad o ženách z Mongolska, jak zpracovávají vlnu z oveček a vyrábějí z ní technikou zvanou plstění různé věci. Dnes je plstění už relativně známé, ale tenkrát tomu tak nebylo. Vyprala jsem si první chomáček vlny, obarvila ho na modro a pustila jsem se metodou pokus omyl do práce.

Od té doby jsem plstit nepřestala a tato technika mě naprosto uchvátila. Dalo by se i s nadsázkou říci, že jsem na plstění závislá.

Na vlně mi přijde úchvatné právě to, že z ní lze udělat skoro všechno: hračky, oděvní a bytové doplňky, oblečení, různé pokrývky hlavy, boty a bačkorky.

Kromě tvoření výrobků se věnuji i pořádání různých kurzů a workshopů pro děti ze škol a školek i pro veřejnost. Z části našeho starého stavení jsme vybudovali prostor - Rukodílnu, kde vše probíhá. Celý prostor je zařízen v přírodním stylu. Rukodílnou proudí příjemná energie nenarušená žádnou novodobou technikou ani umělým materiálem.

Pokud pojedete okolo a budete mít čas. Zastavte se...

Wendy