Ovčí vlna a esenciální oleje

Ovčí vlna a esenciální oleje

Nedávno jsem se propojila s mojí kamarádkou Romanou Zemanovou, která se zabývá aroma masážemi. Pod jejíma  rukama a vůní esenciální olejů si člověk při masáži připadá jako v ráji. Úžasná je celá masáž těla, ale taková masáž hlavy…., co Vám budu povídat. To chce si jedině vyzkoušet. Romana dělá aroma ReStart masáže. Při svých masážích používá přírodní esenciální oleje od firmy Doterra.

Jak píši na mých stránkách, mám alergii na všechny syntetické výrobky. Nemohu používat žádné parfémy a jiné  umělé vůně. Esenciální oleje mi ale vyhovují.

Ovčí vlna vůni esenciálních olejů dobře absorbuje. Tuto její vlastnost jsem využila a začala jsem z vlny vyrábět kuličky – nebo spíše koule do sušičky na prádlo. Jsou velké jako menší jablka – záleží, jak se mi povedou. Na kuličky se nakape pár kapek esenciálního oleje a koule se vloží i s mokrým prádlem do sušičky. Prádlo se pak nádherně provoní, rychleji vysuší – vlna pohlcuje vlhkost a je méně zmačkané. Cena:250 Kč.

Pro ty, kteří nemají sušičku na prádlo jsem ještě vymyslela menší kuličky do prádelníku. Stejně i do těchto kuliček se nakape esenciální olej a můžete si je schovat do prádelníku, či je zavěsit na ramínko do skříně. Na tyto kuličky dávám stužku z organzy. Esenciální olej nejen prádlo provoní, ale i ochrání proti molům. Romana doporučuje proti molům esenciální olej z levandule a z máty. Ale záleží na Vás a „Vašem nosíku“ :). Cena: 200 Kč.

Oblíbila jsem si pár olejů do Doterry, které využívám místo klasického parfému. Kapu si je na náhrdelníky z ovčí vlny. Náhrdelník může vypadat různě, může být z různých barevných kombinací. Nejoblíbenější je model ze tří kuliček, každá kulička je ozdobena kovovým kaplíkem, vše je zavěšeno na saténové šňůrce. Mohu udělat na přání – ozvěte se mi do emailu, nebo mi zavolejte :). Cena: 250 Kč.

A také něco pro děti: olejoví skřítci a víly nahraní či do postýlky. Mohu udělat v jakýchkoliv barvách a kreacích. Víly mohou být na motivy různých květin – růže, kopretiny, chrpy, vlčí máky…., skřítci mohou být stromoví, lesní… Stejně jako do kuliček nakapete na postavičky olej… Mimochodem víte, že olej z levandule je nejlepší na zklidnění před spaním 🙂 ? Cena : cca 350 Kč.

Přeji krásné voňavé zážitky s vlnou a oleji 🙂